Nga inati personal me Messin – Cancelo Alvarez tregon diçka befasuese për Ronaldon

Saul ‘Canelo’ Alvarez është një nga sportistët më të famshëm në botë dhe një figurë historike e boksit si kampioni i parë i padiskutueshëm i botës, i lindur në Meksikë. Ai nuk është vetëm një figurë në boks, por një personazh i famshëm në mbarë botën dhe një biznesmen i suksesshëm. Me shtatin dhe suksesin e tij, deri vitin e kaluar ai u njoh si boksieri më i mirë në kile për kile në botë.

Me gjithë këto suksese, Canelo është në një pikë ku mund të fërkohet me personazhet më të njohur në botën e sporteve të performancës së lartë dhe kur themi top, flasim për më të mirët e botës, por edhe me aktorë e këngëtarë.

Dëshmi e kësaj ishte se gjatë Botërorit të Katarit 2022 ai hyri në një polemikë, drejtpërdrejt me Lionel Messin që, megjithëse tha se nuk e njihte, bëri që të hyjnë në debat edhe figura të tjera të mëdha, mes tyre Sergio “Kun” Aguero dhe shumë nga shtypi meksikan, i cili u shpreh pro dhe kundër pretendimit të tij, për një tallje të supozuar të yllit argjentinas kundër kombëtares së Meksikës, megjithëse gjithçka u sqarua dhe Canelo kërkoi falje.
Por, kjo nuk është e gjitha, në një intervistë me revistën GQ Mexico dhe Latin America, boksieri ndau në një video në TikTok se kontakti më i famshëm që ai ka në celularin e tij nuk është askush tjetër veçse Cristiano Ronaldo, sulmuesi aktual i Al-Nassr.

Në një videoklip të shkurtër, intervistuesi e pyet: ” Cili është kontakti i personit më të famshëm që keni? “, të cilit luftëtari meksikan iu deshën disa sekonda për të zgjedhur dhe i tha: “Cristiano”.

Canelo shfaqet mbi një kalë, i veshur si kauboj dhe video tashmë ka gjeneruar miliona shikime. Krahas kësaj, në një klip të dytë ai i përgjigjet një pyetjeje tjetër që krijoi gjithashtu trafik të konsiderueshëm për llogarinë e publikimit: “Canelo vs Batman?”, përgjigjja e intervistuesit ishte në favor të Alavrez.

Canelo Alvarez dhe Cristiano Ronaldo janë dy nga sportistët me të ardhurat më të larta të realizuara në vitin 2022. Sipas revistës Forbes, “El Bicho” ka gjeneruar 115 milionë dollarë në vit dhe luftëtari meksikan, shumën jo të pakta prej 90 milionë dollarësh. /Telegrafi/

 

El contacto MÁS famoso que tiene Canelo en su celular. ¡Prepárate! 😱 Para ver la historia completa, suscríbete en nuestro LINK IN BIO #canelo #caneloalvarez #caneloalvarez🇲🇽 #caneloteam #canelo_oficial #canelo_oficial❤️💪🥊

♬ sonido original – GQ México y Latinoamérica

 

 

Canelo vs Batman: ¿Quién ganaría? Canelo lo confiesa 🦇🥊 Para ver la historia completa, suscríbete en nuestro LINK IN BIO #canelo #caneloalvarez #caneloalvarez🇲🇽 #caneloteam #canelo_oficial #canelo_oficial❤️💪🥊

♬ sonido original – GQ México y Latinoamérica

 

ADVERTISEMENT

Lexo edhe