Ronela Hajati merr vëmendjen me veshjen ekstravagante në ceremoninë hapëse të Eurovision 2022

Këngëtarja shqiptare, Ronela Hajati, ka marrë të dielën pjesë në ceremoninë hapëse të Eurovision 2022.

Mbrëmja e zhvilluar në Torino të Italisë, ka mirëpritur në tapetin e kuq representuesit e sivjetmë të të gjitha shteteve.

Ronela Hajati në ceremoninë hapëse të “Eurovision 2022” (Foto: Eurovision/Instagram)

Ronela u shfaq në ceremoninë hapëse të mbajtur në ‘La Venaria Reale’ me një veshje tejet ekstravagante, që përfshinte një fustan blu me një dizajn mongol në materialin shoqërues dhe një kapele të madhe në kokë.

Veshja e cila mesa duket ka marrë frymëzim nga stili aziatik, ka bërë që paraqitja e këngëtares të komentohet shumë në rrjetet sociale.

Ronela Hajati në ceremoninë hapëse të “Eurovision 2022” (Foto: Eurovision/Instagram)

Për këtë paraqitje të saj është kujdesur miku i saj i besuar, stilisti shqiptar Niko Komani.

Ronela Hajati në ceremoninë hapëse të “Eurovision 2022” (Foto: Eurovision/Instagram)

 

Ronela Hajati në ceremoninë hapëse të “Eurovision 2022” (Foto: Eurovision/Instagram)

Ronela Hajati në ceremoninë hapëse të “Eurovision 2022” (Foto: Eurovision/Instagram)

Ronela Hajati në ceremoninë hapëse të “Eurovision 2022” (Foto: Reuters)

 

Lexo edhe