Pse duhet të konsumoni fiq në mëngjes?

Koha më e mirë për të ngrënë fiq është në mëngjes në mënyrë që ata

Pse uji i ftohtë është më i mirë për flokët?

Dushi i ftohtë, natyrisht nuk është ideal, por shpeshherë thuhet se është mënyra më e

Keni vapë gjatë gjithë kohës? Ky është problemi shëndetësor që keni

Shumë persona vuajnë ndjesinë e vapës së tepërt edhe në rastin kur koha nuk është

Nga patatet te qepët, pesë ushqime që nuk duhen mbajtur kurrë në frigorifer

Të gjithë e dinë se qumështi, mishi dhe vezët ruhen më së miri në frigorifer,

Ushtrimet në një kohë të caktuar të ditës mund të ulin nivelet e sheqerit në gjak, thotë studimi

Të gjithë e dimë mirë rëndësinë e ushtrimeve. Aktiviteti fizik i rregullt është jetik jo

Si të flemë më mirë në mot të nxehtë, sipas ekspertëve të gjumit

Studimet tregojnë se temperaturat e larta e bëjnë të vështirë të biesh në gjumë dhe

Lëng portokalli për mëngjes

Të gjitha lëngjet e freskëta të frutave janë jashtëzakonisht të pasura me materie bimore aq

Vetitë që nuk i keni ditur për mjaltën

Mjalti nuk përdoret vetëm për të ëmbëlsuar çajin apo ndonjë ushqim tjetër. Ai është i

Konsumoni vezë sa më shumë

Vezët janë përbërësit vitalë të shumë recetave. Përderisa ato qëndrojnë në krye të listës së

Si të përmirësoni shëndetin e veshkave përmes sodës së bukës

Soda e bukës, ose e njohur edhe si bikarbonat natriumi është një përbërje kimike në