8 6 1

12 shenja që tregojnë se partnerin e keni çmendurisht të dashuruar pas jush

Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por është e dukshme edhe me sy të lirë. Por nëse jeni një nga ata njerëz që kërkoni prova në çdo situatë dhe preferoni faktet, armatosini sytë dhe kushtojini vëmendje shenjave të mëposhtme.

Ne analizuam një pjesë të çifteve të dashuruar dhe dolëm me një listë të gjërave që sinjalizojnë se partneri ju do shumë.

E ndan ushqimin me ju

Nëse ju kujtohet Joey nga “Friends”, një serial i njohur në vitet ’90, ai kurrë nuk e ndau ushqimin e tij me askënd, edhe nëse ky person ishte një vajzë të cilën e pëlqente dhe dilte në takim me të. Në fakt, ai madje bëri të kundërtën – nuk e humbi kurrë një shans për të ngrënë pjesën e vajzës sapo ajo të shkonte në tualet.

Me sa duket, ka shumë njerëz që urrejnë kur dikush ua merr ndonjë kafshatë nga ushqimi i tyre, veçanërisht pa pyetur më parë. Shumë burra gjithashtu ndihen të çuditshëm kur ushqehen romantikisht me njëri-tjetrin me një lugë ose një pirun. Kjo është arsyeja se kur e shihni partnerin që e ndan ushqimin e tij me ju, duke ju ofruar një shije të tij, dhe të mos keni parasysh që të hani nga pjata e tij në një vend publik ose në shtëpi është një shenjë e mirë e dashurisë.

Ju lë mesazhe zanore

Komunikimi online këto ditë shpesh merr pjesën më të madhe të kohës sonë me njerëzit e tjerë. Ashtë një alternativë e mirë për ata që nuk mund të jenë bashkë aq sa duan, por prapë ndjejnë nevojën për të qëndruar të lidhur.

Sidoqoftë, fjalët e thjeshta në ekran nuk japin të njëjtin kuptim ose nuk kanë ngrohtësinë dhe intonacionin e synuar. Ata janë shpesh jopersonalë. Mesazhet zanore, përkundrazi, nuk janë. Ata prekin dhe i bëjnë bisedat në distancë shumë më mirë.

Herën tjetër kur të dëgjoni një mesazh zanor që ju ka dërguar partneri, mbani mend se ai/ajo ka marrë kohë dhe përpjekje për ta regjistruar atë, ndonjëherë duke pasur nevojë të gjejnë një vend të qetë me arsyen e vetme sepse ju duan.

E lë telefonin pa mbikëqyrje

Duke folur për telefonat, disa njerëz ruajnë pajisjet e tyre teknike si shkaba mbi prenë e tyre. Ata përdorin të gjitha mjetet e mbrojtjes si fjalëkalimet dhe shenjat e gishtërinjve dhe kurrë nuk i lënë telefonat ose tabletët e tyre pa mbikëqyrje. Kur jeni në shtëpi, i shoqëruar nga partneri juaj, kjo sjellje duket e çuditshme dhe mund të bëjë që partneri të pyesë veten pse jeni kaq mbrojtës. Zakonisht do të thotë që personi ka diçka për të fshehur dhe kjo nuk është një bazë e mirë për një marrëdhënie të ndërtuar mbi besimin.

Askush nuk thotë se partneri duhet t’ju ​​sigurojë të gjitha fjalëkalimet për të gjitha profilet e rrjeteve sociale, sepse të gjithë kemi të drejtën e privatësisë. Por nëse personi sillet natyrshëm përreth jush dhe tregon shenja besimi dhe sinqeriteti në synimet e tij, kjo nuk do të thotë asgjë tjetër përveç dashurisë së vërtetë.

Është gati për të provuar gjëra të reja

Kur takohen dy persona, të dy sjellin preferencat dhe mospëlqimet e tyre në tryezë. Sa më shumë plakemi, aq më e vështirë është për ne të themi “po” për diçka të re, veçanërisht kur bëhet fjalë për hobi dhe mënyra për të kaluar kohën.

Një partner që kujdeset shumë për ju dhe dëshiron të mësojë më shumë për personalitetin, patjetër do të përpiqet të marrë pjesë në aktivitetet tuaja. Përfshirja në një hobi dhe bërja e gjërave së bashku, qofshin kurse gatimi apo kalërimi, forcon lidhjet mes jush dhe i hap cilësitë e fshehura. Plus, është gjithmonë një mundësi tjetër për të kaluar pak kohë së bashku në vend që të jeni të ndarë. Dhe sigurohuni që të vlerësoni dëshirën e personit tjetër për të kaluar sa më shumë kohë me ju në këtë epokë të orareve të ngarkuara të punës.

Thënë kështu, ne nuk presim që burrat t’ju japin ndihmë gjatë orëve të grimit ose gratë t’ua mbajnë kaçavidën teksa jeni duke rregulluar makinën në garazh, por të gjeni diçka interesante për të dy partnerët?

Ju lënë shënime të bukura dhe dhurata surprizë përreth

Djalli është në detaje, dhe kështu janë edhe ndjenjat e vërteta. Gjestet madhështore për përvjetorët dhe festimet e mëdha janë një gjë normale. Shumica prej nesh nuk dorëzohen në këto raste dhe përgatisim dhurata. Por janë aktet e vogla të mirësisë dhe kënaqësitë e papritura që kanë më shumë vlerë dhe ndriçojnë ditën tuaj.

Kartat e vogla “Të dua” të fshehura në xhepin e palltos tuaj, mesazhe qesharake të shkruara në pasqyrën e banjës me pastë dhëmbësh, pjesa e fundit e çokollatës tuaj të preferuar që ju ka mbetur e shembujt janë të pafund. Dhe kuptimi kryesor që japin gjëra të tilla është – “Unë të dua dhe dua që ti ta dish këtë çdo ditë”. A nuk është kjo një shenjë si asnjë tjetër?

Ndryshojnë zakonet e tyre

Zakonet e vjetra vdesin vështirë, dhe ne e dimë këtë. Gjithashtu e dimë se askush nuk duhet të pritet që të ndryshojë plotësisht personalitetin e tij në mënyrë që të qëndrojë në një marrëdhënie produktive. Marrëdhëniet kanë të bëjnë me dy njerëz që janë ata që janë, por përpiqen të jenë versioni më i mirë i vetes për njëri-tjetrin.

Le të themi se jetoni në një apartament me një dhomë gjumi. Ju jeni një zog i hershëm dhe ai shikon TV përgjatë natës. A do të përpiqet ai ta ndryshojë pak orarin e tij të gjumit që ju të ndani disa momente përqafimi dhe të bëni një gjumë të mirë së bashku? Nëse po, atëherë jeni me fat.

Durojnë me ju në momentet më të zymta

Kjo është midis dy gjinive. Të dy ne kemi “gjërat” e tyre që gjinia tjetër përpiqet, por nuk arrin t’i kuptojë ose pranojë.

Për djemtë, kjo do të ishte dalja në shopping. Jo shumë burra janë të etur për të shoqëruar zonjat e tyre në një zbavitje pazari që mund të zgjasë me orë të tëra. Por nëse burri juaj është gati të shpenzojë kohë dhe para për veshje dhe aksesorë më shpesh sesa jo, ai është vërtet i dhënë pas jush. Aq më tepër nëse ai merr pjesë aktive në procesin e zgjedhjes dhe përshtatjes, duke dhënë këshillat dhe opinionin e tij (i menduar me kujdes, natyrisht).

Për vajzat mund të jetë çdo ngjarje sportive, e drejtpërdrejtë ose e transmetuar në TV ku është parneri i tyre. Jeta në shtëpi mund të pezullohet për periudhën e kampionateve ose lojërave të rëndësishme, por ju mund të zgjidhni të përfshiheni. Kërkojini atij të shpjegojë se për çfarë bëhet fjalë për lojën dhe pse i pëlqen aq shumë. Interesi i sinqertë dhe dëshira për të qenë pjesë e argëtimit të tij me siguri do të vlerësohen.

Zgjedh bisedën, jo heshtjen

Të gjithë ëndërrojmë për atë person të vetëm me të cilin mund të heshtim. Nuk ka të bëjë me heshtjen shtypëse kur nuk keni asgjë për të folur dhe luftoni për një temë për të diskutuar. Jo, bëhet fjalë për atë heshtje të mrekullueshme kur gjithçka është e qetë dhe e qartë, dhe ndiheni të sigurt dhe të qetë pranë njëri -tjetrit.

Sidoqoftë, kur vjen një periudhë e stuhishme dhe ka një situatë ose një problem për të folur, biseda e zhytur në mendime është çelësi. Personi që kujdeset vërtet për marrëdhënien dhe harmoninë tuaj mes jush të dyve gjithmonë do të zgjedhë ndershmërinë dhe dialogun në vend që të shtypë diskutimin. Sa më mirë të mësoni të flisni për çështje, aq më e lehtë do të jetë në rrugën tuaj përpara. Dashuria ka të bëjë edhe me mirëkuptimin.

Janë krenarë që janë me ju

Është mirë ta mbani marrëdhënien tuaj private në fillim kur të dy jeni duke ecur në terren të paqëndrueshëm ose më mirë dëshironi të shijoni fshehurazi romancën. Por kur ka kaluar një kohë e konsiderueshme që kur keni filluar takimet, dhe njëri prej jush është ende i trembur për ‘bashkësinë’ tuaj – kjo nuk është mirë.

Të shohësh që partneri është krenar që është me ju është kaq ngritëse. Ata janë të gatshëm t’ju prezantojnë me miqtë, familjen dhe kolegët, flasin shumë për ju, vlerësojnë hapat tuaj të vegjël drejt qëllimit të caktuar dhe festojnë fitoret tuaja të mëdha. Ndryshojnë statusin e marrëdhënies së tyre në rrjetet sociale, janë më shumë se të lumtur të postojnë fotografi me ju dhe kurrë nuk ndalojnë së kapuri dorën kur takoni dikë jashtë.

Nuk largohen nga ju kur keni më shumë nevojë për to

Jeta nuk është vetëm rrezet e diellit dhe ylberët, në fakt, ajo është gjithashtu edhe plot me momente mjaft të shëmtuara. Sëmundja mund t’i ndodhë secilit prej nesh dhe zakonisht është e papritur. Duke lënë mënjanë pasojat negative të të qenit i sëmurë, është një shans i mirë për të kuptuar se me kë jeni.

Nëse partneri mund të trembet lehtësisht nga pamja juaj jo aq e bukur, temperatura e lartë, dobësia, nevojat e sapo zbuluara dhe disa tekat – mirë, kjo është për të ardhur keq. Nëse ata vrapojnë me padurim duke blerë portokaj (“Një burim i mirë i vitaminës C!”), Duke ndryshuar termometrat (“Po zbret, urra!”) Dhe duke shikuar me kënaqësi seritë tuaja të preferuara me ju (“Oh, jo përsëri … Ah, OK, le ta bëjmë “) – keni gjetur personin e duhur.

Dëgjojnë këshillat tuaja

Kjo është vërtet e vështirë. Nga njëra anë, gratë po kërkojnë një burrë të fortë që mund të marrë vendime dhe burrat duan një grua që mund të bëjë më mirë sesa të jetë në nevojë dhe e pavendosur gjatë gjithë kohës. Nga ana tjetër, ne të gjithë duam një partner i cili është gati të na dëgjojë dhe nuk do të ketë turp të kërkojë këshilla. Dy koka janë më të mira se një.

Pra, nëse gjeni një person të veçantë që vlerëson opinionet tuaja dhe dëshiron të dëgjojë atë që keni për të thënë, kapuni pas tyre dhe mos e lini të shkojë, sepse ju duan.

Ka shumë prekje, madje edhe kafshime

Është vërtetuar shkencërisht se jo vetëm prekja, por edhe thithja është një përvojë aktuale e lidhjes. Sigurisht, mund të jetë rasti që dikush me të cilin jeni dashuruar është një person i rezervuar dhe nuk e favorizojnë shumë “përkëdheljen”. Por nëse partneri juaj gjithmonë përpiqet për puthje, prekje, përqafime, përkëdhelje dhe madje edhe kafshime, kjo është padyshim një shenjë e një marrëdhënieje të ngrohtë dhe të thellë.

Dëshira për të kafshuar dikë që e doni shpjegohet me një lidhje të caktuar në trurin tonë midis perceptimit të diçkaje të lezetshme dhe kërkimit të ushqimit.