Screenshot 5 14 780x439

Carlo Ancelotti tregon arsyen pse Real Madridi nuk nënshkroi me Victor Osimhen

Carlo Ancelotti ka folur për lajmet që e lidhnin Victor Osimhen me një kalim të mundshëm te Real Madridi.

Los Blancos donin të nënshkruanin me sulmuesin nigerian, por në fund u tërhoqën.

“Pse Real Madridi nuk nënshkroi Victor Osimhen verën e kaluar?” Radio Serie A pyeti Carlo Ancelottin .

“Sepse unë mendoj se klubi mendoi se largimi i Benzemas mund të korrigjohej me nënshkrimin e Bellingham”, u përgjigj Ancelotti.

Real Madridi ishte i lidhur fort me Osimhen sezonin e kaluar pas transferimit të Karim Benzema në Arabinë Saudite.

Por klubi hodhi poshtë kërkesën për të nënshkruar me një sulmues me Jude Bellingham tashmë në rrugë të tij dhe Kylian Mbappe që u transferua këtë verë.

Gjithçka funksionoi në fund për Madridin. Bellingham shënoi 23 gola dhe u shpall lojtari më i mirë i sezonit në La Liga, ndërsa Real Madrid fitoi Ligën e Kampionëve.

Osimhen as nuk shënoi aq gola sa Bellingham sezonin e kaluar. Nigeriani shënoi 17 gola për Napolin.