Dua 780x439

Dua Lipa do të luajë koncertin e saj më të madh deri më tani teksa, në Wembley Stadium qershorin e ardhshëm – pasi mahniti me performancën e saj në Glastonbury

Dua Lipa do të shkojë në stadiumin Wembley, për të luajtur koncertin e saj më të madh ndonjëherë, kanë thënë të brendshëm të industrisë.

Ylli shqiptar, 29 vjeçe, mahniti turmën e Glastonbury të premten, kur ajo u bë kryesoi skenës “Piramida” për herë të parë.

Dua, qershorin e ardhshëm ajo do të prezantohet me turmën e saj më të madhe ende përpara se të niset për një turne në SHBA.

Dua Lipa do të shkojë në stadiumin Wembley për të luajtur koncertin e saj më të madh ndonjëherë, thanë të dielën të brendshmit e industrisë

Duke folur për “The Sun”, një burim tha se Dua do të luajë me një turmë prej 90,000 personash në Wembley vitin e ardhshëm, duke ndjekur gjurmët e Madonnas dhe së fundmi Taylor Swift.

“Turni i saj i fundit ishte po aq i mirë, sa edhei shitur, por ishte një turne në arenë”, tha një burim.

Ylli anglez-shqiptar, 29 vjeç, mahniti turmën e Glastonbury të premten, kur ajo u bë titullar i skenës Piramida për herë të parë.

“Të bësh kërcimin në stadium është e mahnitshme, veçanërisht kur ajo është vetëm në albumin e saj të tretë”.

“Duket sikur ajo do të luajë një takim në Wembley në qershor dhe një turne në shkallë të plotë në të gjithë Amerikën.”

Burimi i brendshëm tha se do të jetë një moment emocionues për yllin e popit, pasi do të tregojë punën që ajo ka bërë që kur është shpërngulur në Londër nga Kosova në moshën 15-vjeçare.

Dua kryesoi Festivalin Glastonbury për herë të parë të premten dhe nuk humbi kohë duke festuar me të dashurin e saj Callum Turner në një natë jashtë.

Pas setit të saj 'magjik' në skenën e Piramidës, Dua organizoi një festë private në prapaskenë ku falënderoi 'rrethin e saj të ngushtë' dhe i uroi mamasë së saj për ditëlindjen.