1

Konjufca: Kemi informacione të sakta se në Serbi po bëhen ushtrime për sulm të ri

Kryeparlamentari, Glauk Konjufca është shprehur se ka informacione të sakta se me qindra njerëz në Serbi po ushtrohen dhe po përgatiten për një sulm të mundshëm ndaj Kosovës.

Megjithatë, Konjufca thotë se institucionet e sigurisë të Kosovës janë në vigjilencë dhe të gatshme për një sulm të tillë.

“Ka informacione të sakta se një grup prej qindra personash sërish po e bëjnë të njëjtën gjë në Serbi, po ushtrojnë po përgatiten për ndonjë sulm eventual që mund ta përjetojmë”, u shpreh Konjufca.

“Por në jemi gjithmonë të përgatitur, dhe institucionet tona të sigurisë janë në vigjilencën më të lartë”, ka thënë tutje Konjufca.