Images 780x439

Një grua në Zveçan ngacmohet seksualisht nga fqinji i saj

Një femër kosovare ka raportuar në policinë e Zveçanit se është sulmuar seksualisht nga fqinji i saj.

Rasti thuhet se ka ndodhur të hënën rreth orës 19:54.

Autoritetet e policisë e kanë shoqëruar të dyshuarin mashkull kosovar dhe ankuesen në stacionin policor për intervistim.

Pas procedurave të nevojshme, me vendim të prokurorit, rasti është nisur në procedurë të rregullt për hetime të mëtejshme.