Policia 1 780x439

Sulmohet fizikisht një polic në Kaçanik

Një polic është sulmuar ditën e hënë në Kaçanik.

Lidhur me rastin, policia njofton se ka arrestuar të dyshuarin, i cili është dërguar në mbajtje.

“Kaçanik 08.07.2024-08:15. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që ka refuzuar shoqërimin në stacionin policor dhe gjatë arrestimit ka rezistuar. Lidhur me rastin një zyrtar policor ka pësuar lëndime dhe ka pranuar tretman mjekësor”.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.