Tiktok 3 780x439

Trendi i TikTokut ku të rinjtë u kërkojnë prindërve të vallëzojnë si në vitet e 80-ta, pamjet bëhen virale

Ishte epoka e flokëve të gjata, rroba me ngjyra fluoreshente dhe Walkman në vesh – bëhet fjalë për vitet e 80-ta që shumëkush thotë se ishin vitet e “arta”.

Kështu të rinjtë në mbarë botën u kanë kërkuar prindërve të tyre të rikthejnë për disa momente kohën e “rinisë” së tyre – duke u kërkuar të vallëzojnë në stilin e viteve të 80-ta.

Hashtagu 80sdancechallenge ka mbi 10 mijë video që kanë marrë miliona shikime, ku shihen prindërit duke vallëzuar para fëmijëve të tyre.

TikTokeri Ethan Baylin u bë virale me videon e tij ku shihet duke e detyruar të ëmën e tij të bëhet trend i kësaj sfide.

Se për çfarë bëhet fjalë shikoni videot e publikuara më poshtë, ku shihen prindërit duke vallëzuar në stilin e të 80-ve.

#80s #dance #mum ♬ Smalltown Boy – Bronski Beat

 

nice to see his moves haven’t changed in 40 years 🤣 

♬ Smalltown Boy – Bronski Beat

 

Slays everytimeeee #fyp #80s ♬ Smalltown Boy – Bronski Beat

 

Told my unlce to dance how to he did in the 80’s 😂 #80s #80sdancechallenge ♬ Smalltown Boy – Bronski Beat

 

How my parents danced in the 80’s 😬😂 #fyp #comedy #80s #80sdance ♬ original sound – fomo.fotografie

 

#mums #80smusic #80sthrowback #mumdancing ♬ Smalltown Boy – Bronski Beat