Ancelotti Arteta 780x439

Arsenali do të njoftojë “së shpejti” nënshkrimin e parë të verës pasi mundi Real Madridin për lojtarin

Arsenali duket se do të njoftojë më në fund nënshkrimin e tyre të parë të verës pasi mposhti në garë fituesin e Ligës së Kampionëve, Real Madridin, me nënshkrimin e një ylli të ri të talentuar.

Mikel Arteta do të shpresojë që këtë afat kalimtar veror dhe para-sezon mund të jetë ai ku ai më në fund do ta kthejë Arsenalin në fitues të titullit të Ligës Premier.

Topçinjtë dolën nga askund në sezonin 21/22 për të qenë një pretendent i vërtetë për titull, pavarësisht se nuk përfunduan në top katër sezonet e mëparshme.

Më pas, djemtë e Artetës e forcuan reputacionin e tyre si sfidues sezonin e kaluar, pasi e rivalizuan Manchester Cityn deri në ditën e fundit sezonin e kaluar.

Arsenali është lidhur me shumë lojtarë në javët e fundit, me Amadou Onana të Evertonit dhe Nico Williams të Athletic Bilbaos që shfaqen në titujt kryesorë.

Megjithatë, është një marrëveshje shumë më e vogël, por potencialisht e rëndësishme që klubi do të përfundojë me portierin e Espanyol, Joan Garcia, i cili do të vendosë stilolapsin në letër.

Raportet në Spanjë përmes The Mirror pretendojnë se Arsenali do të njoftojë ardhjen e Garcias ‘menjëherë’ pasi të shmangë konkurrencën nga Real Madridi.

23-vjeçari bëri 21 paraqitje për Espanyol sezonin e kaluar, pasi ai ndihmoi të fitonte promovimin e ekipit katalunas në ligën kryesore të Spanjës, La Liga.

Nënshkrimi i Garcia mund të jetë një surprizë për shumë tifozë të Arsenalit duke konsideruar se klubi aktivizoi marrëveshjen për të parë David Raya të qëndrojë në klub në baza të përhershme.