Miqte E Amerikes Aktivitete Per Ndere Te 4 Korrikut – Dites Se Pavaresise Se Shba Se Foto Ridvan Slivova 13 1 780x439

Dita e pavarësisë së SHBA-së, pastrohet shtatorja e Bill Clintonit dhe togu ceremonial ngrit flamurin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës shënojnë sot 4 korrikun, Ditën e Pavarësisë.

Me rastin e kësaj dite zjarrfikësit e Prishtinës kanë pastruar platenë te shtatorja e ish-presidentit amerikan, Bill Clinton.

Po ashtu, togu ceremonial i FSK-së ka ngritur flamurin amerikan.

Më poshtë mund t’i shihni fotografitë nga kjo ceremoni, të shkrepura nga fotoreporteri i Telegrafit, Ridvan Slivova.