Screenshot 2024 06 27 235819 780x439

“Isha absolutisht i vdekur” – fjalët e Jude Bellingham pas ndeshjes me Sllovninë shqetësojnë fansat anglez

Jude Bellingham e pranoi se ishte “absolutisht i vdekur” kundër Sllovenisë, duke shkaktuar frikë se ylli i Anglisë po vuan në Euro 2024.

Shpresat ishin të mëdha për Bellinghamin pas një sezoni të jashtëzakonshëm për Real Madridin dhe paraqitjes virtuoze me gol ​​në fitoren 1-0 të Anglisë ndaj Serbisë në hapje të Euro 2024.

Megjithatë, 20-vjeçari pati vështirësi në ndeshjen pasuese kundër Danimarkës dhe kjo vazhdoi edhe kundër Sllovenisë, ndërsa e ka pranuar se është shpenzuar fizikisht pas barazimit 0-0 të martën.

“Ju padyshim të tërheqni nga ata [tifozat e Anglisë] për energji deri në fund të ndeshjeve. U ndjeva sikur në ndeshjen e fundit [kundër Sllovenisë], isha absolutisht i vdekur”.

“Mund të luani në një nivel që nuk është më i miri i ynë, është normale, mund të ndodhë. Por unë mendoj se gjëja e rëndësishme është, kur ju mbani këtë fanellë dhe përfaqësoni këta fansa, është që të mos dorëzoheni dhe mendoj se ata janë një kujtesë e vazhdueshme për këtë gjë”, deklaroi Bellingham.

Bellingham u tregua një nga lojtarët më të mirë në botë në sezonin 2023-2024, pasi shënoi 23 gola, 13 asistime dhe e çoi Real Madridin drejt fitimit të La Ligës dhe lavdisë së Ligës së Kampionëve.