Sheshi I Prishtines1 780x439

Mot me diell dhe vranësira

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-25gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtime i juglindjes me shpejtësi 1-5m/s.