Policia E Kosoves1 780x439

Vdes një person në Lipjan, policia nis hetimet

Viktima mashkull kosovar ka ndërruar jetë në Lipjan.

Policia e Kosovës ka raportuar se njësitë relevante policore dhe ekipi emergjent kanë dalë menjëherë në vendin e ngjarjes rreth orës 17:50, ku është konstatuar vdekja e viktimës.

Pas mbërritjes së autoriteteve, me vendim të prokurorit, trupi i pajetë është tërhequr nga Instituti i Mjekësisë Ligjore (IML) për procedurat e mëtejshme.

Policia po vazhdon hetimet për të zbuluar rrethanat e kësaj ngjarje tragjike.