Will 780x439

Will Smith rikthehet në skenë me këngën e re në “BET Awards”, teksa vazhdon ringjalljen e karrierës që nga shuplaka e Chris Rock

Will Smith mori skenën në “BET Awards 2024”, të dielën në performancën e tij të parë të madhe solo që nga shuplaka famëkeqe në “Oscar”.

Pas koncertit të tij surprizë në Coachella, ylli i “Bad Boys”, 55 vjeç, dha një interpretim emocionues të këngës së tij të re “You Can Make It” me këngëtaren Fridayy dhe Korin e Shërbimit të së Dielës.

Kënga e ngarkuar me ungjill la të kuptohej sfidat e aktorit në sytë e publikut pas shuplakës së tij ndaj komedianit Chris Rock në “Academy Awards 2022”.

Will Smith took over the stage at the 2024 BET Awards on Sunday in his first major solo performance since the infamous Oscar slap

“Më besoni, ata u përpoqën të gjakosnin Will Smith. Në pamjen e pasme, unë shoh se fatkeqësia ishte dhurata, këndoi ai, ndërsa qëndronte në një rreth zjarri në skenën e Teatrit Peacock.

Ikona e Ungjillit Kirk Franklin iu bashkua atij në skenë për t’i dhënë vokale, pasi Smith i tha turmës: “Askush nuk ka një udhëtim të lehtë”.

Following his surprise gig at Coachella , the Bad Boys star, 55, delivered an uplifting rendition of his new song You Can Make It featuring singer Fridayy and the Sunday Service Choir

“Unë nuk e di se kujt i duhet kjo tani” vazhdoi ai, “Por unë jam këtu për t’ju thënë, ju mund t’ia dilni.”

Çmimet “BET 2024” shfaqën gjithashtu shfaqje nga Ice Spice, Sexyy Red, Latto, Lauryn Hill & YG Marley, Tyla, GloRilla, Muni Long, Shaboozey dhe Victoria Monet. 

The gospel-charged track hinted at the actor's challenges in the public eye following his slap of comedian Chris Rock at the 2022 Academy Awards

'Believe me, they tried to bleed Will Smith. / In the rearview, I see adversity was the gift,' the Fresh Prince of Bel Air alum rapped as he stood in a circle of fire on the Peacock Theater stage

Gospel icon Kirk Franklin joined him on stage to lend vocals, as Smith told the crowd, 'Nobody gets an easy ride'

The 2024 BET Awards also featured performances by Ice Spice, Sexyy Red, Latto, Lauryn Hill & YG Marley, Tyla, GloRilla, Muni Long, Shaboozey, and Victoria Monét