Diddy 2023 Met Gala 710x400 1 780x439

Diddy akuzohet sërish për abuzim seksual – i kërkoi një çifti favore seksuale në këmbim të punës

Sean John Combs, i njohur më mirë si Diddy, po përballet me një tjetër akuzë për trafikim njerëzor. Përkatësisht, ai është paditur nga Adria English, e cila pretendon se Diddy i ka kërkuar të dashurit të saj dhe një modeleje tjetër që ta kënaqin gojarisht në këmbim të një fejese modelingu, shkruan TMZ.

Ajo pretendon se i dashuri i saj e refuzoi ofertën, por bashkëpunëtori i Diddy-t i ofroi sërish punën me kushtin që ai ta bindte Adria-n të punonte si valltare në festën e ardhshme të Diddy-t në vitin 2004.

Ajo dhe i dashuri i saj ranë dakord me atë ofertë dhe Adria punoi në atë festë. Ajo pohon gjithashtu se më vonë ka punuar në festa të tjera Diddy, ku, sipas saj, i është dashur të pijë rregullisht alkool të përzier me narkotikë si ekstazi dhe duhet të flirtonte me të ftuarit. Edhe pse në fillim nuk pritej të kishte marrëdhënie seksuale me të ftuarit, ajo pretendon se ai e kishte përgatitur për këtë.
Foto: Bryan Steffy/WireImage/Getty Images

Adria pretendon se gjërat u përkeqësuan kur Diddy kërkoi që ajo të flinte me Jacob Arab, një stilist i famshëm amerikan i bizhuterive luksoze. Sipas padisë, Adria ka hyrë në një “marrëdhënie seksuale të detyruar” me të dhe për këtë ka marrë 1000 dollarë, shkruan TMZ.

Kujtojmë se në nëntor 2023, reperi u akuzua për abuzim seksual nga ish e dashura e tij Cassie Ventura. Ajo pretendoi se ai e kishte dhunuar fizikisht dhe përdhunuar gjatë marrëdhënies së tyre të gjatë.

Menjëherë pas akuzave të saj doli një tjetër. Joi Dickerson-Neal pretendoi se Diddy e kishte droguar dhe përdhunuar. Një grua tjetër, e cila donte të mbetej anonime, e akuzoi për abuzim seksual dhe më pas ai u akuzua edhe për trafikim njerëzor me qëllim shfrytëzimi seksual. Ai vazhdon të mohojë gjithçka.