Messi Yamal 780x439

Dita kur Messi ‘bekoi’ Yamalin: Lamine e bën virale foton e papublikuar me Messin

Një foto e vjetër e Lionel Messit dhe Lamine Yamal sa ishte një foshnje po bëhet virale në rrjetet sociale.

Në faqen e babait të Lamine Yamal në Facebook, fansat gjetën foto të vjetra të postuara në vitin 2011.

Ndër fotot e Yamal si bebe, ka një të veçantë – një foto e Leo Messit duke qeshur me një fëmijë.
Fansat besojnë se kjo foshnjë është Lamine Yamal – dhe ata ndoshta kanë të drejtë, duke marrë parasysh se ka vetëm foto të vjetra të Lamine në këtë faqe.

Megjithatë, nuk shkoi larg dhe një faqe e fansave të Yamal publikoi në llogarinë e tyre në Twitter, imazhin në të cilin shihet Messi sa ishte i ri duke përkëdhelur një foshnjë… i cili është vetë Yamal!

Përveç kësaj, edhe datat përputhen – Leo kishte një prerje flokësh në foto në vitin 2007, pikërisht në vitin kur lindi Yamal.