Albin Kurti 4 850x567

Kurti uron Mickoskin për pozitën e re: Nga rruga Prizren-Tetovë deri te mbrojtja e siguria, mezi pres të punoj me ju

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka uruar homologun e tij maqedonas, Hristijan Mickoskin për marrjen e pozitës së re.

Ai përmes një postimi në platformën X ka shkruar se Kosova dhe Maqedonia e Veriut nuk janë vetëm fqinjë, por aleatë dhe partnerë të ngushtë në orientimin në NATO.

“Urime për Mickoskin për zgjedhjen tuaj kryeministër i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Kosova dhe Maqedonia e Veriut nuk janë vetëm fqinjë, por aleatë dhe partnerë të ngushtë në orientimin në NATO, bashkëpunimin rajonal dhe integrimin në BE”, ka shkruar Kurti duke shtuar se “Nga rruga Prizren-Tetova deri te mbrojtja dhe siguria, pres me padurim të punoj me ju për të përmirësuar edhe më tej marrëdhëniet tona tashmë të forta dypalëshe”.