Page 1 780x439

Manchester United prezanton fanellat e reja për sezonin 2024/25

Skuadrat evropiane kanë filluar të zbulojnë fanellat për sezonin e ri.

Manchester United është skuadra e radhës që ka zbuluar fanellat për sezonin 2024/25.

Djajtë e Kuq do të vazhdojnë të vishen nga Adidas, derisa kanë publikuar fanellën e parë e cila do të vazhdoj të jetë me ngjyrë tradicionale të kuqe.

Fanella e re është me vije të bardha dhe me një jakë të rumbullakët të bardhë gjithashtu.

Shorcet do të jenë ngjyrë të bardhë me vija të kuqe, derisa çorapet janë të zeza.