Moti Shiu 2 600x360 2

Shi dhe shkarkime rrufesh – parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot  me diell dhe vranësira të dendura, të cilat gjatë ditës parashihen të sjellin riga shiu dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-29 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtime i juglindjes me shpejtësi 1-7m/s.