Lamine Yamal 2 780x439

Yamal reagon ndaj krahasimeve me Messin dhe reflekton qëndrimin për fanellën me numër 10

Talenti i madh spanjoll i Barcelonës, Lamine Yamal ka folur për krahasimet e tij me legjendën Lionel Messi.

Kur u pyet se çfarë ndjen kur krahasohet me Lionel Messin te Barcelona, ​​Lamine Yamal nuk ngurroi t’i thotë fjalët më të mira për argjentinasin.

“Messi është lojtari më i mirë në histori. Të krahasohesh me të është e pabesueshme, por askush nuk mund të krahasohet me të”, ka thënë fillimisht Yamal.

“Shpresoj të kem gjysmën e karrierës që ka pasur Messi. Askush nuk do të jetë Messi, ky krahasim madje mund ta dëmtojë atë lojtar”.

Talenti i Barcelonës thuhet gjithashtu se ka refuzuar të pranojë fanellën ikonike me numër 10. Megjithatë, duket se ai ka disa kushte për të marrë atë.

“Numri 10 i përket Ansu Fatit; Nëse ai nuk do të ishte në skuadër dhe do të ma ofronin, sigurisht që do ta pranoja, është një ëndërr për mua”, përfundoi spanjolli.

Yamal aktualisht është i fokusuar në fitimin e Euro 2024 me Kombëtaren e Spanjës.

Ai ka dhënë një asistim në tre paraqitje deri më tani, pasi ka shijuar një sezon të shkëlqyer 2023/24 me Barçën.